tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Holandia wprowadza drastyczne limity prędkości na autostradach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Holandia wprowadza drastyczne limity prędkości na autostradach

Autor: Janusz Bębenek 2019.11.15, 11:50 Drukuj

Do tej pory wszystkie przewodniki dla kierowców podawały, że na autostradach w Holandii można jeździć z prędkością do 130 km/h. Obie te informacje będą od nowego roku nieaktualne. Nie będzie już Holandii, a limit, przynajmniej w ciągu dnia, będzie znacznie niższy.

Tak, to nie żart. Już niedługo nazwa Holandia całkowicie zniknie z oficjalnych dokumentów, prasy, znaków drogowych, czy jako określenie reprezentacji w sportach. Tamtejszy rząd oraz organizacje biznesowe i turystyczne postanowili ujednolicić nazewnictwo i od tej pory płaski kraj pomiędzy Niemcami i Belgią będzie nosił nazwę Niderlandy - również w języku polskim. Holandia była nazwą potoczną, odnosiła się tylko do jednej prowincji.

NAS Analytics TAG

Dla nas kierowców istotniejsza jest jednak kolejna zmiana. Od stycznia 2020 zacznie obowiązywać limit prędkości na autostradach, wynoszący zaledwie 100 km/h w godzinach 6-19. Wieczorem i w nocy będzie obowiązywało dotychczasowe ograniczenie do 130 km/h. Skąd to rozróżnienie?

Zmiany nie są podyktowane kwestiami bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zobowiązaniami tego kraju do nieprzekraczania określonych kwot emisji tlenków azotu. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, holenderski rząd miał do wyboru ograniczenie inwestycji budowlanych i produkcji rolnej lub właśnie nowe limity na autostradach. Sam premier Mark Rutte przyznał, że z dużą niechęcią wybrano trzecią opcję. Tym samym Holand… pardon, Niderlandy, staną się krajem z najniższymi prędkościami na autostradach w UE. Równie wolno jeździ się tylko na Cyprze.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę