tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W caej Unii Europejskiej ograniczenie do 30 km/h w terenie zabudowanym?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W caej Unii Europejskiej ograniczenie do 30 km/h w terenie zabudowanym?

Autor: Jakub Olkowski 2020.11.17, 15:09 4 Drukuj

Pierwsze było hiszpańskie Bilbao, wraz z kilkoma innymi miastami od 2021 także w Brukseli zostanie wprowadzone ograniczenie do 30 km/h w całym mieście...

Strefy tempo 30 są już także w Polsce. Obniżenie prędkości z 50 km/h do 30 km/h ma na celu poprawę bezpieczeństwa, głównie pieszych i rowerzystów. Potrącenie przy prędkości 30 km/h daje pieszemu 90% szans na przeżycie, w przypadku aktualnych limitów, ta szansa spada do 50%.

NAS Analytics TAG

Wraz z ustawieniem znaków zmieniona zostanie także infrastruktura drogowa - pojawią się progi zwalniające, radary oraz podniesienia skrzyżowań i przejść dla pieszych. Skuteczność rozwiązań można zobaczyć w Helsinkach gdzie na większości obszaru obowiązuje wspomniana strefa-w ubiegłym roku na ich terenie nie zginął żaden pieszy ani rowerzysta.

Czy to oznacza, że przepisy zostaną zmienione na terenie całej Unii Europejskiej? Naszym zdaniem w perspektywie czasu i wobec rozwoju transportu zbiorowego sprawa wydaje się nieunikniona...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr