tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niderlandy: politycy chcą wprowadzić ogólnokrajowe ograniczenie prędkości do 30 km/h w obszarze zabudowanym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niderlandy: politycy chcą wprowadzić ogólnokrajowe ograniczenie prędkości do 30 km/h w obszarze zabudowanym

Autor: Raff 2020.10.28, 20:26 5 Drukuj

30 km/h - taką prędkość maksymalną chcieliby widzieć w swoich miastach Holendrzy. Pomysł wprowadzenia tak drakońskiego przepisu popiera większość parlamentarzystów i kilka organizacji zajmujących się bezpieczeństwem.

Pomysł na obniżenie prędkości maksymalnej do 30 km/h w mieście nie jest nowy - nawet w naszym kraju funkcjonują przecież strefy "tempo 30". W niektórych krajach samorządy zdecydowały się jednak pójść dalej. W norweskim Oslo i fińskich Helsinkach zdecydowano się wprowadzić ograniczenie do 30 km/h na terenie całych miast.

NAS Analytics TAG

Efekt - zredukowanie liczby ofiar śmiertelnych wśród pieszych i rowerzystów do zera. To właśnie te dane zainspirowały holenderskich polityków do podjęcia próby wprowadzenia podobnych rozwiązań w kraju tulipanów. Holenderski model tego przepisu przewiduje jednak wprowadzenia ograniczenia jako domyślnego w obszarze zabudowanym na terenie całego kraju.

Jak twierdzi portal glospolski.nl, plany te popiera kilka organizacji, w tym Instytut Badań nad Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego (SWOV), wielu rowerzystów i pieszych, ale przede wszystkim większości holenderskiej Izby Reprezentantów.

Pomysłowi sprzeciwia się minister infrastruktury. Twierdzi on, że odgórne wprowadzenie ograniczenia spowoduje tylko chaos, ponieważ o limitach decydują samorządy. W tle tego sprzeciwu może być jednak polityka - po niedawnym obniżeniu prędkości maksymalnej na autostradach do 100 km/h holenderscy kierowcy są bardzo wkurzeni.

źródło: glospolski.nl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Darek 29/10/2020 12:52

Dokładnie :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę