tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jedzisz kierowcom na zderzaku? Ju wkrtce sono za to zapacisz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jedzisz kierowcom na zderzaku? Ju wkrtce sono za to zapacisz

Autor: Raff 2018.04.18, 13:53 3 Drukuj

Lubisz siedzieć kierowcom na ogonie? Lepiej oducz się tego nawyku - już wkrótce stanie się to poważnym wykroczeniem, zagrożonym mandatem nawet do 500 zł.

Mimo ogólnego trendu poprawy bezpieczeństwa na drogach, rośnie liczba wypadków, do których dochodzi na autostradach i drogach ekspresowych. Jak podają policyjne statystyki, w ubiegłym roku doszło tam do 478 wypadków, w których zginęło 70 osób. Najbardziej niebezpieczną autostradą była A2.

NAS Analytics TAG

Co sprawia, że na drogach, projektowanych jako teoretycznie najbezpieczniejsze, dochodzi do tragicznych zdarzeń? Eksperci wskazują, że głównymi przyczynami są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Polskie autostrady są jedynymi krajem w Europie, gdzie legalnie można poruszać się z prędkością 140 km/h.

W naszym kraju nie ma jednocześnie przepisów regulujących minimalny odstęp między pojazdami na autostradzie. Regulacje takie występują między innymi w Niemczech, gdzie wymagana jest odległość nie mniejsza niż połowa prędkości pojazdów i we Włoszech, gdzie obowiązuje norma czasowa - 3 sekundy. W Polsce przepisy określają tylko "bezpieczną odległość", którą każdy kierowca interpretuje inaczej.

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wprowadzeniem przepisów uściślających bezpieczną odległość w zależności od rodzaju drogi i warunków n niej panujących. Szacujemy, że jako przyczyna najtragiczniejszych wypadków, niezachowanie odpowiedniego odstępu będzie zagrożone maksymalnym mandatem - 500 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor: P. 19/04/2018 18:37

eby tylko 140km/h...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr