tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Unia dokrca ekologiczn rub. W cigu 11 lat redukcja emisji o jedn trzeci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Unia dokrca ekologiczn rub. W cigu 11 lat redukcja emisji o jedn trzeci

Autor: Raff 2018.12.20, 11:06 7 Drukuj

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla aż o 37,5 procent do 2030 roku - takie zadanie postawili przed producentami samochodów i motocykli unijni urzędnicy. Zdaniem wielu specjalistów to wymóg niemożliwy do spełnienia.

Redukcja emisji CO2 o jedną trzecią to bardzo ambitne wyzwanie. Już teraz producenci mają niełatwe zadanie by spełnić wymagania aktualnej normy. Wielu z nich, jak choćby Volkswagen czy Audi, uciekało się nawet do oszustwa by nie narazić się ekologicznym wymaganiom.

NAS Analytics TAG

Norma Euro4 wygoniła z rynku wiele wspaniałych motocykli, jak choćby Aprilię Caponord czy Suzuki Hayabusę, Tymczasem unijni urzędnicy chcą, by w ciągu 11 lat wyśrubowane normy emisji ograniczyć jeszcze bardziej. Mało tego - do 2025 roku producenci muszą wykazać się wynikiem na poziomie 15 procent redukcji CO2.

Co to oznacza dla nas, kierowców? Przede wszystkim kolejne ofiary w postaci znikających z ofert motocykli i samochodów. Wzrosną także ceny, bo producenci będą musieli sfinansować kosztowne badania nad nowymi technologiami. Droższy będzie transport, bo nowe regulacje dotkną także pojazdów dostawczych. Co za tym idzie, podrożeje niemal wszystko.

Od 2021 roku każdy producent zapłaci karę za pojazd, którego emisja CO2 przekroczy średnią 95 g/km. To kolejny koszt, który poniesiemy my - kierowcy.

Najgorsze, że ograniczenie emisji CO2 nie ma wyraźnej alternatywy. Pojazdy elektryczne także generują spore zanieczyszczenie środowiska, zarówno podczas produkcji, jak i eksploatacji - prąd przecież trzeba jakoś wyprodukować. Alternatywne napędy - na przykład wodorowy, to wciąż pieśń przyszłości.

ACEA, Związek Europejskich Producentów Samochodów określił plany unijnych urzędników jako totalnie nierealistyczne pod względem możliwości technologicznych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr