tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Toyota, Subaru, Mazda, Kawasaki i Yamaha przeciwko elektryfikacji brany motoryzacyjnej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Toyota, Subaru, Mazda, Kawasaki i Yamaha przeciwko elektryfikacji brany motoryzacyjnej?

Autor: Andrzej Sitek 2021.11.24, 09:14 3 Drukuj

Podczas gdy wiele rządów zbliża się do wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych samochodów napędzanych benzyną lub olejem napędowym, pięciu japońskich producentów połączyło siły, aby utrzymać przy życiu silniki spalinowe.

Czy elektromobilność jest jedynym rozwiązaniem na przyszłość? Obserwując próby jak najszybszego wprowadzenia zakazu sprzedaży pojazdów z silnikami spalinowymi, można odnieść wrażenie, że te działania zupełnie pomijają inne rozwiązania. Pięć wielkich japońskich koncernów, tzw. Team Japan, proponuje alternatywę dla powszechnej elektryfikacji w motoryzacji.

NAS Analytics TAG

Subaru i Mazda wsparły Toyotę w inicjatywie, do której przyłączyły się również firmy motocyklowe Kawasaki i Yamaha, w dążeniu do opracowania paliw neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Trzej producenci samochodów będą uczestniczyć w sportach motorowych używając biodiesla i syntetycznego paliwa pochodzącego z biomasy, podczas gdy Toyota i Yamaha będą rywalizować w wyścigu Super Taikyu używając paliwa wodorowego.

Podczas gdy większość pojazdów wodorowych działa jak pojazdy elektryczne - wykorzystując ogniwa paliwowe do generowania energii elektrycznej, obie marki będą używać wodoru do bezpośredniego zasilania silników spalinowych.

Toyota już wcześniej zaprezentowała napędzaną wodorem Corollę, która wykorzystywała wodór jako paliwo. Z kolei Kawasaki i Yamaha - tradycyjni konkurenci w segmencie motocykli - będą badać możliwości współpracy w zakresie wspólnych badań nad wodorem dla zastosowań dwukołowych.

Inicjatywa Team Japan akurat teraz, nie jest przypadkowa. 12 listopada zakończyła się konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu. Podczas tzw. COP26 sześciu znaczących producentów samochodów podpisało się pod deklaracją, która zobowiązuje do zakazu sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi do 2040 roku.

Niektóre media piszą o "buncie" pięciu wielkich firm, ale w gruncie rzeczy chodzi przecież o szersze spojrzenie na problem. Rzeczywiście musimy ograniczyć emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ale drogi prowadzące do tego celu mogą być różne.

Team Japan podejmuje rękawice. Wielkie japońskie koncerny chcą udowodnić, że nie musimy rezygnować z silników spalinowych. Po prostu musimy znaleźć do nich paliwo, które będzie neutralne pod względem emisji zanieczyszczeń.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:ela 24/11/2021 10:11

i bardzo dobrze

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr