tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stracisz odszkodowanie przez Facebooka. Skandaliczne praktyki ubezpieczycieli NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stracisz odszkodowanie przez Facebooka. Skandaliczne praktyki ubezpieczycieli

Autor: Raff 2018.04.04, 14:23 5 Drukuj

Stłuczka ze znajomym z Facebooka może być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania. O nagannych praktykach ubezpieczycieli informują czytelnicy jednego z największych polskich portali.

Sytuacja jak co dzień - dochodzi do stłuczki, sytuacja jest jasna, uczestnicy sporządzają oświadczenie, które poszkodowany przedstawia ubezpieczycielowi. I tutaj zaczynają się schody. Ubezpieczalnia odmawia wypłaty odszkodowania, argumentując decyzję… znajomością poszkodowanego ze sprawcą na Facebooku.

Brzmi jak żart? Niestety taka sytuacja faktycznie miała miejsce. Opisuje ją portal wp.pl, do którego zwróciła się zdesperowana czytelniczka. Firma ubezpieczeniowa zauważyła, że sprawca figuruje na liście znajomych na Facebooku poszkodowanej. Na tej podstawie zasugerowano, że może chodzić o próbę wyłudzenia i wstrzymano wypłatę odszkodowania.

Przedstawiciele kilku ubezpieczalni, z którymi się kontaktowaliśmy twierdzą, że takie praktyki stają się coraz powszechniejsze. Facebook jest nieocenionym źródłem informacji, dlatego osoby badające sprawy odszkodowawcze chętnie z niego korzystają. Jest to tym łatwiejsze, że większość użytkowników w ogóle nie chroni tam swojej prywatności - każdy może zobaczyć ich zdjęcia, listę znajomych i posty.

Przeczytaliśmy kiedyś, że dobra ubezpieczalnia składa się z dwóch działów - działu wyłudzenia składki i działu odmowy wypłaty odszkodowania. Aby nie dawać ubezpieczycielom powodów do zabrania nam naszych pieniędzy, starannie chrońmy własną prywatność. Pamiętajmy też, aby dokładnie dokumentować każdą stłuczkę - robić zdjęcia, notować dane świadków, wzywać policję.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę