tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 PZU GO: rewolucyjne rozwiązanie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

PZU GO: rewolucyjne rozwiązanie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.12, 14:25 11 Drukuj

Polski gigant ubezpieczeniowy PZU wprowadzi niedługo zupełnie nową na naszym rynku usługę. System PZU GO to aplikacja połączona z niewielkim urządzeniem montowanym na szybie, która automatycznie wezwie pomoc w razie kolizji. Może również monitorować styl jazdy kierowcy, co będzie miało wpływ na wysokość składki.

"Czarne skrzynki", monitorujące poruszające się pojazdy, działają w Europie już od kilku lat. Korzysta z nich m.in. ogromna firma ubezpieczeniowa AXA. Polski system PZU GO ma być jednak dużo bardziej zaawansowany, czym pochwalił się na oficjalnej prezentacji Paweł Surówka, prezes PZU.

NAS Analytics TAG

PZU GO to aplikacja telematyczna na smartfona, połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon które należy umieścić na przedniej szybie pojazdu. Zestaw czujników pozwoli na wykrycie sytuacji awaryjnej (np. nagłego zatrzymania, interpretowanego przez system jako kolizja) i wysłanie sygnału do centrum alarmowego PZU, które skontaktuje się z kierowcą w celu zapewnienia niezbędnej pomocy. Jeśli ten nie będzie odbierał telefonu, centrala wyśle na miejsce służby ratunkowe. Konstrukcja urządzenia beacon pozwala na trzy lata samodzielnej pracy.

Opcja dodatkowa, z której ubezpieczyciel na pewno zechce skorzystać, to możliwość monitorowania stylu jazdy kierowcy. Przy wyborze odpowiedniej opcji ubezpieczenia może to mieć kolosalny wpływ na wysokość składek.

System PZU GO początkowo oferowany będzie tylko dla samochodów. Skontaktowaliśmy się z ubezpieczycielem i zapytaliśmy o opcję dla motocykli. Firma poinformowała nas, że jest ona planowana, natomiast trwają w tej chwili prace nad opracowaniem odpowiednich algorytmów pracy urządzenia, uwzględniających specyfikę jazdy jednośladem. Jest to więc kwestia kolejnych miesięcy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę