tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rowery elektryczne będą traktowane jak motocykle. Prawko i OC obowiązkowe NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rowery elektryczne będą traktowane jak motocykle. Prawko i OC obowiązkowe

Autor: Raff 2018.06.01, 17:11 42 Drukuj

Obowiązkowe ubezpieczenie i uprawnienia na elektryczne rowery zapowiada Komisja Europejska. Przepisy, podobne do tych jakie dotyczą motocykli, mają objąć każdego e-bike'a, niezależnie od przeznaczenia.

Rosnąca lawinowo popularność elektrycznych rowerów (e-bike) nie uszła uwadze unijnych specjalistów od totalnej regulacji. Komisja Europejska pracuje nad przepisami, które zrównywałyby takie pojazdy z innymi jednośladami z napędem.

W planach są dwie ważne zmiany - pierwsza to obowiązek ubezpieczenia pojazdu od odpowiedzialności cywilnej. Druga to konieczność posiadania uprawnień do kierowania, podobnych, jakie muszą mieć kierowcy motocykli i skuterów. W praktyce zatem posiadacze elektrycznych rowerów traktowani byliby podobnie jak motocykliści.

Co istotne - zmiany mają dotyczyć wszystkich rowerów z napędem elektrycznym, w tym również tych, które używane są głównie poza drogami publicznymi - na przykład MTB, oraz tak zwanych pedeleców, czyli rowerów wspomaganych elektrycznie tylko podczas pedałowania.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę