tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przejazdy kolejowe. Czy omijanie kolejki aut jest zgodne z prawem? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przejazdy kolejowe. Czy omijanie kolejki aut jest zgodne z prawem?

Autor: Raff 2018.10.16, 17:28 1 Drukuj

Większość motocyklistów nie czeka w kolejce przed opuszczonymi szlabanami, ale ustawia się na jej początku. Niektórzy z nas decydują się także na omijanie półzapór - konsekwencje obu tych działań mogą być jednak bardzo poważne.

Policja zwykle przymyka oko, kiedy omijamy długą kolejkę aut czekających na podniesienie szlabanów i ustawiamy się na pole position. Warto mieć jednak świadomość, że z punktu widzenia Prawa o Ruchu Drogowym takie postępowanie jest wykroczeniem. Omijanie pojazdu oczekującego na podniesienie szlabanu i wjazd na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu wiąże się z mandatem w wysokości 250 zł.

O ile jednak przeciskanie się na pole position nie niesie bezpośredniego ryzyka tragicznego wypadku, omijanie samego szlabanu już tak. A niestety, część motocyklistów decyduje się na to, zwłaszcza tam, gdzie stosowane są półzapory blokujące tylko połowę jezdni. Omijanie półzapór wiąże się z ryzykiem tragicznego wypadku - zderzenie z nadjeżdżającym pociągiem nie daje motocykliście absolutnie żadnych szans na przeżycie.

Objeżdżanie opuszczonych zapór lub wjechanie na przejazd podczas podnoszenia, opuszczania szlabanu zagrożone jest mandatem w wysokości 300 zł. Kiedy decydujesz się zatem ustawić tuż pod szlabanem, omijając długą kolejkę aut lub postanowisz ominąć opuszczone szlabany, miej świadomość, że możesz za to zapłacić spory mandat.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę