tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będą nowe fotoradary. Tym razem w zupełnie nieoczekiwanych miejscach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będą nowe fotoradary. Tym razem w zupełnie nieoczekiwanych miejscach

Autor: Raff 2019.07.19, 13:03 4 Drukuj

Pojawią się kolejne fotoradary. Tym razem, wzorem GITD, urządzenia takie planują na przejazdach kolejowych ustawić Polskie Koleje Państwowe. Ich zadaniem będzie wyłapywanie kierowców wjeżdżających za sygnalizator po zapaleniu czerwonego światła.

Sytuacje, kiedy kierowcy decydują się na omijanie półzapór, zdarzają się niestety bardzo często. Nawet tam, gdzie zastosowano pełne zapory, wielu kierowców ignoruje czerwone światło na sygnalizatorze usiłując zmieścić się pod szlabanem.

NAS Analytics TAG

Jak dowodzą statystyki, prowadzone przez PKP, takie zachowania prowadzą często do tragicznych konsekwencji. Kolejarze mają na ponad 1300 przejazdach zamontowane kamery, ale zarejestrowany przez nie materiał przydaje się dopiero wówczas, gdy dojdzie do wypadku.

Fotoradary, umieszczone na przejazdach kolejowych, mają rejestrować pojazdy wjeżdżające za sygnalizator emitujący czerwone światło. Na razie nie wiadomo kiedy pomysł doczeka się realizacji i jak PKP rozwiąże prawną kwestię operowania danymi kierowców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę