tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kiedy wiata mijania, a kiedy wiata do jazdy dziennej? Policja ostrzega
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kiedy wiata mijania, a kiedy wiata do jazdy dziennej? Policja ostrzega

Autor: Raff 2018.11.26, 16:22 1 Drukuj

Znacznie ostrzejszą kontrolę techniczną świateł zapowiedzieli policjanci. Ich zdaniem spora część pojazdów wyposażona jest w światła do jazdy dziennej, które nie spełniają norm, a co za tym idzie, sprawiają, że pojazd jest niewidoczny na drodze.

Popularność świateł do jazdy dziennej rośnie lawinowo. Dziś wszystkie nowe pojazdy wyposażone są w takie rozwiązanie. Finezyjne linie, obręcze lub inne formy takich świateł znakomicie podkreślają stylistykę samochodu czy motocykla i sprawiają, że jest lepiej widoczny na drodze.

NAS Analytics TAG

Tyle teorii. Jak pokazuje praktyka wraz z nadejściem jesiennych szarości, na drogach pojawia się coraz więcej statków-widmo, czyli pojazdów oświetlonych na tyle słabo, że dostrzeżenie ich odpowiednio wcześniej graniczy z cudem. Część z nich wyposażona jest w światła do jazdy dzienne zamontowane przez właścicieli, ale jest także całkiem spora grupa ze światłami montowanymi fabrycznie.

Mało który kierowca pamięta bowiem o tym, że świateł do jazdy dziennej można używać tylko w przy dobrej przejrzystości powietrza. Jeżeli nawet w dzień na dworze jest szaro lub mgliście, warto, dla własnego bezpieczeństwa włączyć światła mijania. Niestety - wielu kierowców polega tylko na automatycznym czujniku, który mierzy tylko natężenie światła. W praktyce jeżdżą oni niemal nieoświetlonymi pojazdami.

Policja zapowiada wnikliwe kontrole stosowanego oświetlenia. Jeśli okaże się, że światła do jazdy dziennej nie spełniają warunków technicznych, albo kierowcy nie korzystają ze świateł mijania mimo takiego obowiązku, będą karani mandatami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr