tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedałeś motocykl i nie zgłosiłeś tego? Szykuj się na kłopoty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzedałeś motocykl i nie zgłosiłeś tego? Szykuj się na kłopoty

Autor: Raff 2018.11.09, 18:48 6 Drukuj

Samo sprzedanie motocykla to za mało. Z umową lub fakturą trzeba niezwłocznie zgłosić się do wydziału komunikacji, by wyrejestrować jednoślad. W przeciwnym razie czekają cię kłopoty.

Wydawałoby się, że sprawa jest prosta - sprzedałeś motocykl, nowy właściciel rejestruje go na swoje nazwisko i sprawa załatwiona. Niestety - nie zawsze tak się dzieje, a opieszałość nabywcy może mieć dla ciebie fatalne konsekwencje.

NAS Analytics TAG

Po zakupie pojazdu masz 30 dni na jego zarejestrowanie - to dość znany fakt. Niestety, obowiązek zgłoszenia faktu zmiany właściciela ciąży także na sprzedającym, o czym nie każdy pamięta. A zaniedbanie tego obowiązku może skończyć się nawet problemami z prawem.

Jak informuje Wirtualna Polska, do posła Jakuba Kuleszy zgłosili się kierowcy, którzy otrzymali wezwania mandatowe z powodu przekroczenia prędkości. Problem w tym, że wezwania te wystawiono już po tym, jak sprzedali oni swoje pojazdy. Nie dopełnili oni jednak obowiązku wyrejestrowania ich w wydziałach komunikacji.

Faktu zmiany właściciela nie zgłosili także nowi nabywcy, zatem sprzedane samochody i motocykle nadal figurowały w CEPiK jako należące do poprzednich właścicieli. To właśnie do nich ITD skierowała zatem korespondencję.

Zgłosić sprzedaż można na dwa sposoby - w wydziale komunikacji urzędu, w którym zarejestrowano pojazd, lub przez internet - tutaj potrzebny będzie jednak profil zaufany. Niezależnie od metody, pamiętaj, że aby uniknąć kłopotów, warto wyrejestrować sprzedany motocykl jak najszybciej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: cz@kd.pl 22/11/2018 05:17

Ty tak serio?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę