tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 SMS za 3500 zł. Uwaga na oszustów podszywających się pod znany portal ogłoszeniowy! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

SMS za 3500 zł. Uwaga na oszustów podszywających się pod znany portal ogłoszeniowy!

Autor: Raff 2019.03.14, 11:15 Drukuj

Ponad 3500 zł straciła użytkowniczka serwisu Otomoto.pl po ataku phisingowym. Oszuści, podszywając się pod znany serwis ogłoszeniowy, przejmują dostęp do konta i czyszczą je z pieniędzy.

Scenariusz oszustwa jest banalnie prosty. Tuż po wystawieniu ogłoszenia o sprzedaży, sprzedający otrzymuje SMS z informacją: "Twoje konto zostanie zablokowane, wymagana dopłata do ogłoszenia na kwotę (0.76 PLN). Czas na wpłatę 60 minut".

__________________________________________

Wiadomość podpisana jest nazwą serwisu Otomoto.pl, dlatego nieświadomi oszustwa sprzedający logują się na specjalnie spreparowaną stronę, łudząco podobną do tej, należącej do serwisu ogłoszeniowego.

Po dokonaniu wpłaty oszuści mają dostęp do danych logowania, co wykorzystują do wyczyszczenia konta z posiadanych środków. Jedna z oszukanych, pani Sylwia, straciła w ten sposób ponad 3500 zł.

Mechanizm phisingu, czyli oszustwa polegającego na podszywaniu się pod inny podmiot, jest bardzo szeroko rozpowszechniony w internecie i dotyka klientów najrozmaitszych instytucji - banków, firm kurierskich, ale także, jak się okazuje portali ogłoszeniowych.

Przedstawiciele Otomoto.pl przestrzegają przez lekkomyślnym podawanim swoich danych osobowych i zwracają uwagę, że serwis nie komunikuje się z klientami przez SMS, szczególnie w sprawach związanych z płatnościami.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę