tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polscy motocykliści ukarani szokującą grzywną na znanej czeskiej drodze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polscy motocykliści ukarani szokującą grzywną na znanej czeskiej drodze

Autor: Raff 2018.09.19, 12:58 8 Drukuj

3,5 tysiąca złotych zapłacili w Czechach trzej Polacy, którzy szaleli na popularnej trasie przez Cervonohorske Sedlo w pobliżu Jesenika. Czeska policja zorganizowała tam obławę na motocyklistów.

Cervonohorske Sedlo (Przełęcz Czerwonogórska), to jedna z najpopularniejszych motocyklowych dróg w Czechach. Piękne serpentyny, doskonałej jakości asfalt i wspaniałe widoki powodują, że w każdy weekend przyjeżdża tutaj kilka tysięcy motocyklistów spragnionych szlifowania kolanka.

NAS Analytics TAG

Niestety, Cervonohorske Sedlo jest także jedną z najniebezpieczniejszych dróg w Czechach, jeśli chodzi o wypadki motocyklistów. Warunki zachęcają wprawdzie do agresywnej jazdy, ale nie wszystkim bikerom wystarcza umiejętności i wyobraźni, by pokonywać tamtejsze winkle bezpiecznie.

Czeska policja od dłuższego czasu zmaga się z problemem nadmiernego ruchu motocyklowego w weekendy. Coraz częściej na kręty odcinek trasy wysyłane są patrole, jednak motocykliści ostrzegają się nawzajem i wiele akcji kończy się niepowodzeniem. Tym razem w akcji wykorzystano drona, który z bezpiecznej wysokości obserwował poczynania motocyklistów. Efekt - kilkunastu zatrzymanych, w tym trzech Polaków.

Jak informuje portal nto.pl, policjanci nałożyli na naszych rodaków kaucję na łączną kwotę 20 tysięcy koron (ok. 3,5 tys. zł). Będzie ona zabezpieczeniem ewentualnej grzywny nałożonej przez sąd. Każdy z motocyklistów miał podgięte lub schowane numery, dodatkowo jeden z nich tablicę wykonał własnoręcznie z… deski. Polacy przekroczyli też dość znacznie prędkość na drodze - rekordzista jechał 126 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

SPROSTOWANIE: Nikodem, jeden z zatrzymalnych motocyklistów twierdzi, że zatrzymanych Polaków było czterech, a łączna suma kaucji wyniosła nie 20 tysięcy koron, a zaledwie 5. Z całą pewnością twierdzi też, że żaden z ukaranych nie jechał 126 km/h, a obowiązujące tam ograniczenie zezwala na jazdę z prędkością 90 km/h. Zapewnia także, że każdy z Polaków miał dobrze widoczną rejestrację. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Synek 20/09/2018 23:56

Zapłać mi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę