tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zero promili w całej UE. Radykalna kampania urzędników i... piwowarów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zero promili w całej UE. Radykalna kampania urzędników i... piwowarów

Autor: Raff 2019.11.06, 13:51 Drukuj

Zero promili - taki limit alkoholu we krwi proponuje Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu. Zdaniem unijnych urzędników jednolity limit pozwoliłby uniknąć nieporozumień wśród kierowców.

Limity alkoholu we krwi mocno różnią się w unijnych krajach. U naszych sąsiadów, na Słowacji, wynosi on okrągłe zero, podczas gdy w Wielkiej Brytanii legalnie można poruszać się, mając we krwi 0,8 promila.

NAS Analytics TAG

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu rozpoczęła kampanię, która ma na celu przekonanie nas do wprowadzenia takiego przepisu. Zdaniem urzędników unifikacja limitu pozwoli uniknąć nieporozumień podczas podróży po Europie. Często bowiem kierowcy złapani na jeździe po użyciu alkoholu tłumaczą się, że nie znali limitów obowiązujących w danym kraju.

Eksperci wskazują także, że to samo stężenie alkoholu we krwi może różnie oddziaływać na różne osoby - u jednych nie spowoduje żadnych objawów, podczas gdy dla innych będzie już dawką uniemożliwiającą zachowanie prawidłowych reakcji.

Na razie prowadzona jest tylko kampania społeczna, ale wprowadzenie takiego przepisu nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu wspierana jest w działaniach przez  The Brewers of Europe - ogranizację zrzeszającę 29 narodowych stowarzyszeń browarniczych z krajów UE.

źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę