tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Posłowie chcą, żeby pijani kierowcy zapłacili za wyrządzone szkody
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Posłowie chcą, żeby pijani kierowcy zapłacili za wyrządzone szkody

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.13, 08:28 Drukuj

Projekt, który przewiduje, że pijani lub odurzeni kierowcy będą musieli zapłacić za wyrządzone szkody, trafił w piątek do Sejmu. Ma to związek między innymi z opublikowanym niedawno raportem dotyczącym kosztów wypadków drogowych.

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zgłosiła grupa posłów PSL-Kukz15. Przewiduje on, że NFZ będzie mógł wystąpić z roszczeniem regresowym do kierowcy, który spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

NAS Analytics TAG

Projekt zakłada, że sprawcy wypadków musieliby pokryć koszty pracy zespołów ratownictwa medycznego, a także koszty leczenia szpitalnego, rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Co więcej - przepis miałby dotyczyć osób prowadzących nie tylko samochody czy motocykle, ale również inne pojazdy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym.

Prezczytaj również: Jazda pod wpływem alkoholu - sprawdź, ile zapłacisz

Jako uzasadnienie wskazano dane Komendy Głównej Policji z 2018 roku. Wtedy doszło do 2779 wypadków z udziałem kierowców będących pod wpływem alkoholu. Śmierć poniosło w nich 370 osób. Choć projekt brzmi górnolotnie, to należy pamiętać, że samo wystąpienie z roszczeniem regresu to dopiero początek drogi, ponieważ wielu sprawców wypadków zapewne będzie chciało uniknąć płacenia przepisując majątki lub pracując na czarno.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę