tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mczyni czy kobiety - kto powoduje najwicej wypadkw na drodze?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mczyni czy kobiety - kto powoduje najwicej wypadkw na drodze?

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.20, 08:11 4 Drukuj

W 2019 roku doszło do 30 136 wypadków, w których zginęło 2897 osób, a liczba rannych wyniosła 35 292 osoby. Kto stanowi największe zagrożenie na drodze? Na to pytanie odpowiada raport, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, a który oficjalnie pojawi się dopiero w lutym.

Idąc tropem dowcipów w stylu "Jeżeli kobieta włącza wycieraczki, kiedy nie pada, to znaczy, że będzie skręcać" można pomyśleć, że największe zagrożenie na drodze stanowią kobiety. Obraz wyłaniający się ze statystyk Komendy Głównej Policji za rok 2019 rysuje się jednak zupełnie inaczej.

NAS Analytics TAG

Według danych Komendy Głównej Policji, od których dotarła PAP, najwięcej wypadków i kolizji powodują mężczyźni. W 2019 roku spowodowali oni 19 313 wypadkow, w których zginęły 1904 osoby oraz doprowadzili do 259 tysięcy kolizji. Kobiety z kolei spowodowały 6060 wypadków, w których zginęło 267 osób. Również w przypadku kolizji statystyki przemawiają na korzyść pań, które zamknęły 2019 rok z wynikiem ponad 85 tysięcy zdarzeń.

Co gubi panów? Z wypowiedzi przedstawiciela KGP wynika, że przede wszystkim mężczyźni jeżdżą bardziej ofensywnie i dynamicznie. Oprócz ułańskiej fantazji często do głosu dochodzi również duma, a wtedy nieszczęście gotowe.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr