tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szokujące dane. 1435 złotych rocznie płacisz za wypadki drogowe. Trzy razy więcej niż na 500 plus
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szokujące dane. 1435 złotych rocznie płacisz za wypadki drogowe. Trzy razy więcej niż na 500 plus

Autor: Raff 2020.01.04, 14:13 Drukuj

Prawie 120 złotych miesięcznie, czyli 1435 zł rocznie płacimy za koszty wypadków drogowych - wynika z raportu przygotowanego dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla porównania - krytykowany program 500+ kosztował "zaledwie" 38 zł miesięcznie.

W 2018 roku wypadki drogowe kosztowały nas 56,6 mld zł, czyli, innymi słowy 2,7 procent PKB. To więcej niż wydaliśmy na obronność i około 60 procent tego, ile przeznaczyliśmy na ochronę zdrowia. To dane, które płyną z raportu przygotowanego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

NAS Analytics TAG

Badacze uwzględnili wszystkie koszty, jakie ponosimy my wszyscy w związku z wypadkami, to znaczy:

  • koszty prac służb policyjnych i ratowniczych,
  • koszty usług prosekcyjnych i pogrzebu,
  • koszty hospitalizacji,
  • koszty postępowania karnego,
  • koszty rekompensat i zadośćuczynienia,
  • straty materialne,
  • straty gospodarcze kraju.

Dla porównania - program 500+, który jest przez wielu z nas krytykowany jako rozdawnictwo i który wskazywany jest jako główna przyczyna podwyżek cen, jest znacznie tańszy. Jego koszt dla budżetu w 2018 roku wyniósł "zaledwie" 18 mld zł. To… 38 zł miesięcznie w porównaniu do 120 zł miesięcznie, które płacimy za wypadki.

Liczby dają do myślenia. Warto się zastanowić czy stać nas na tak gigantyczne wydatki. Być może rozwiązania ograniczające ryzyko wypadków są nam potrzebne natychmiast i za wszelką cenę.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę