tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znowu ani słowa o motocyklistach. Wiceminister o Programie Bezpieczna Infrastruktura
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znowu ani słowa o motocyklistach. Wiceminister o Programie Bezpieczna Infrastruktura

Autor: Raff 2020.01.25, 13:45 2 Drukuj

Większe zaangażowanie w potrzeby niechronionych uczestników ruchu drogowego, zapowiedział w sejmie Rafał Weber, wiceminister insfrastruktury. Było o pieszych i rowerzystach, o motocyklistach… ani słowa.

Opisywany przez wiceministra Program Bezpieczna Infrastruktura zakłada działania inwestycyjne, których zadaniem ma być poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Aktywność ta zakłada przede wszystkim modyfikacje skrzyżowań, tworzenie lewoskrętów, budowę rond, chodników, ścieżek rowerowych, ścieżek pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, doświetlenie przejść dla pieszych, budowę kładek, montaż znaków drogowych i innych elementów infrastruktury.

NAS Analytics TAG

Część z tych działań jest już prowadzona, inne znajdują się dopiero w planach na najbliższe lata. Niepokojące w słowach wiceministra Webera było jednak całkowite pominięcie motocyklistów jako niechronionych uczestników ruchu. W swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie prowadzonych działań dla pieszych i rowerzystów. 

Tymczasem chcielibyśmy wiedzieć czy Ministerstwo Infrastruktury planuje eliminowanie z dróg elementów zagrażających życiu i zdrowiu motocyklistów, takich jak śliskie znaki poziome, czy bariery linowe. Przygotujemy w tej sprawie pytania do resortu. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę