tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zanim ominiesz, pomyśl - znana aktorka i policja z myślą o pieszych
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zanim ominiesz, pomyśl - znana aktorka i policja z myślą o pieszych

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.22, 10:12 2 Drukuj

Za pośrednictwem Kingi Preis policja chce zwrócić uwagę na jedną z częstych przyczyn wypadków na przejściach dla pieszych - omijanie pojazdów ustępujących pierwszeństwa pieszemu.

W 2019 roku kierowcy spowodowali 3112 wypadków na przejściach dla pieszych. Spośród 3264 ofiar zginęło ponad 200 osób. Kierowcy są odpowiedzialni za ponad 85% wypadkow na przejściach dla pieszych.

NAS Analytics TAG

Kampania ma na celu zwrócić uwagę na odpowiednie zachowanie, kiedy już wiemy, że pieszy chce przejść na drugą stronę jezdni. Podobnie jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak jeden kierowca, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych wcale nie gwarantuje, że pozostali również to zrobią. Omijanie pojazdów przepuszczających pieszych to częste zjawisko na naszych drogach.

W ramach akcji "Zanim ominiesz, pomyśl" powstał krótki spot, którego twarzą została Kinga Preis. Kampania powstała z inicjatywy śląskiej policji.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę