tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja apeluje żeby nie jeździć… zbyt wolno
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja apeluje żeby nie jeździć… zbyt wolno

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.27, 07:45 3 Drukuj

Zazwyczaj policja ostrzega nas przed jazdą z nadmierną prędkością, ale zbyt wolna jazda również może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Co grozi za spowalnianie innych?

Podczas gdy wszędzie jesteśmy informowani o świątecznych działaniach policji skupionych na łapaniu kierowców przekraczających prędkość, tarnowska policja pojechała nieco pod prąd i informuje, że zbyt wolna jazda również może doprowadzić do wypadku.

NAS Analytics TAG

Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem powinien jechać z prędkością, która nie utrudnia jazdy innym kierowcom. Jednymi słowy nie można jechać za wolno ani za szybko - należy jechać płynnie i w sposób dopasowany do aktualnie panujących warunków na drodze oraz do stylu jazdy pozostałych kierowców.

Co grozi za zbyt wolną jazdę? Taryfikator jest tutaj łagodny, ponieważ przewiduje karę od 50 do 200 złotych oraz 2 punkty karne. Warto również pamiętać o spotykanym gdzieniegdzie znaku C-14. Znak ten informuje o minimalnej prędkości, z jaką należy poruszać się na danym odcinku lub pasie drogi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę