tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odcinkowy Pomiar Prędkości jest nielegalny! Kierowca z Tychów walczy z systemem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odcinkowy Pomiar Prędkości jest nielegalny! Kierowca z Tychów walczy z systemem

Autor: Raff 2019.03.26, 13:59 9 Drukuj

Odcinkowy Pomiar Prędkości narusza dobra osobiste, w tym prawo do prywatności - twierdzi mieszkaniec Tychów, który skierował do sądu pozew przeciwko śląskiej delegaturze GDDKiA. Domaga się w nim likwidacji OPP.

Odcinkowy Pomiar Prędkości rejestruje tablice i wizerunki wszystkich kierowców przejeżdżających w zakresie jego działania. Także tych, którzy jadą przepisowo. Zdaniem Marka Jarockiego, powoda, takie działanie narusza jego dobra osobiste, ponieważ nie ma powodu by łamać jego prawo do prywatności, jeśli on sam nie łamie przepisów.

NAS Analytics TAG

Zdaniem tyszanina nie ma w Polsce ustawy, która dopuszcza możliwość prewencyjnego gromadzenia informacji kierowcach. Jak podaje Interia, pan Marek ma już doświadczenie w walce z niesprawiedliwymi opiniami służb mundurowych. Dwukrotnie wygrał w sądzie z policją, która próbowała wlepić mu mandat na podstawie używanego niezgodnie z instrukcją obsługi radaru i wideorejestratora.

Na temat Odcinkowego Pomiaru Prędkości wypowiedział się niedawno w podobnym tonie sąd w Hanowerze. Właśnie z powodu stwierdzonego złamania konstytucji w zakresie naruszenia dóbr osobistych kierowców, nakazano tam natychmiastowe wyłączenie systemu.

W Polsce badaniem legalnością i skutecznością OPP zajęła się niedawno Najwyższa Izba Kontroli. Wyniki nie są jeszcze znane.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę