tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co z Odcinkowym Pomiarem Prędkości na Moście Poniatowskiego? Mamy nowe informacje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Co z Odcinkowym Pomiarem Prędkości na Moście Poniatowskiego? Mamy nowe informacje

Autor: Raff 2019.07.22, 13:26 Drukuj

Odcinkowego Pomiaru Prędkości na warszawskim Moście Poniatowskiego nie będzie. Przynajmniej na razie. Przetarg na montaż urządzenia okazał się porażką - nie zgłosił się żaden uczestnik. 

Montaż Odcinkowego Pomiaru Prędkości na drodze łączącej Rondo de Gaulle'a i Rondo Waszyngtona, zapowiadał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Miał być to krok w stronę poprawy bezpieczeństwa na tym znanym z wielu wypadków odcinku.

NAS Analytics TAG

OPP, zgodnie z zapowiedziami warszawskiego ratusza, miał wystartować jeszcze w tym roku. Niestety - w przetargu, ogłoszonym przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich nie pojawiła się żadna oferta. Sytuacja jest o tyle zabawna, że w Polsce jest tylko jedna firma posiada odpowiednie certyfikaty do dostawy i uruchomienia takiego systemu.

Warto wspomnieć, że Odcinkowy Pomiar Prędkości działa w Polsce poza obowiązującymi przepisami. Mierzy on bowiem średnią prędkość, z jaką kierowca porusza się na danym odcinku drogi, a następnie, jeśli jest wyższa niż przewidują obowiązujące tam ograniczenia, wystawia wezwanie mandatowe. Tymczasem w polskim prawie nie funkcjonuje pojęcie "przekroczenia średniej prędkości". Aby skutecznie ukarać kierowcę za wykroczenie, należy wskazać godzinę i dokładne miejsce jego popełnienia.

OPP jest także nieskuteczny wobec motocykli, jego działanie opiera się bowiem na skanowaniu przednich tablic rejestracyjnych pojazdów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę