tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy także do szuflady? Przedstawiciel ministerstwa zapowiada kolejne zmiany NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy także do szuflady? Przedstawiciel ministerstwa zapowiada kolejne zmiany

Autor: Raff 2018.10.02, 15:46 3 Drukuj

Po dowodzie rejestracyjnym i polisie OC, wkrótce także prawo jazdy będziemy mogli zostawić w domu. Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury zapowiedział kolejną zmianę w przepisach.

Od 1 października obowiązuje nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym, która zwalnia kierowców z obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Dane, które się tam znajdują, figurują także w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, do której dostęp na policja. Na podstawie prawa jazdy funkcjonariusz może zatem sprawdzić wszystkie dane pojazdu.

Ale to właśnie prawo jazdy będzie kolejnym dokumentem, który Ministerstwo Cyfryzacji planuje usunąć z listy obowiązkowych podczas kontroli drogowej dokumentów. Zmianę taką zapowiedział podczas inauguracji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa sekretarz stanu w ministerstwie, Karol Okoński.

Plany ministerstwa mają związek z pracami nad uruchomieniem większości funkcjonalności aplikacji mDokumenty. Dzięki uwiarygodnieniu profilem zaufanym, przechowywane w niej dokumenty będą miały pełna wiarygodność prawną i będą traktowane na równi z papierowymi.

Niestety, w tej chwili możemy mówić wyłącznie o planach. Ministerstwo od dłuższego czasu nie może podać konkretnej daty pełnego uruchomienia aplikacji.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę