tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejne ułatwienia dla kierowców. Ministrowie zapowiadają likwidację ważnego dokumentu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejne ułatwienia dla kierowców. Ministrowie zapowiadają likwidację ważnego dokumentu

Autor: Raff 2018.10.11, 14:13 Drukuj

Ministerstwo Cyfryzacji przymierza się do likwidacji Karty Pojazdu. Marek Zagórski, minister cyfryzacji rozmawiał w tej sprawie z resortem infrastruktury. Zmiany mogą wejść nawet w ciągu najbliższych miesięcy.

Główną ideą, która stoi za likwidacją obowiązku posiadania Karty Pojazdu, jest "zniesienie obowiązków, które kosztują obywatela, a nie są już dziś potrzebne" - jak twierdzi minister Zagórski. Wszystkie informacje zawarte w Karcie Pojazdu dostępne są bowiem w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

NAS Analytics TAG

Likwidacja Karty Pojazdu jest kolejnym elementem ograniczania biurokracji, który prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji. Od 1 października kierowcy nie mają już obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC, wkrótce zniknie także konieczność posiadania przy sobie prawa jazdy.

Koszt wydania Karty Pojazdu, która dokumentuje historię pojazdu, wynosi 75,50 zł. Do 2006 roku opłata była zróżnicowana w zależności od źróła pochodzenia pojazdu - kierowcy, którzy nabywali samochody czy motocykle z zagranicy, byli zmuszeni płacić za dokument 500 zł. Wysokość kwot została zrównana po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2006 roku.

Choć dokładnej daty likwidacji Karty Pojazdu nie podano, ministrowie mówią raczej o miesiącach niż latach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę