tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy bez wanych danych. Ministerstwo zapowiada zmian w dokumencie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy bez wanych danych. Ministerstwo zapowiada zmian w dokumencie

Autor: Raff 2018.10.03, 11:48 Drukuj

Z dokumentu prawa jazdy znika jedna z rubryk. To rezultat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zmiana ma wejść w życie dopiero w przyszłym roku i będzie dotyczyć nowych dokumentów.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało usunięcie z dokumentu prawa jazdy pola z adresem zamieszkania kierowcy. Dotyczyć będzie to jednak tylko nowych blankietów. Dotychczasowe nie tracą ważności do końca okresu, na jaki zostały wydane, a Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje ich obowiązkowej wymiany.

NAS Analytics TAG

Decyzja, ogłoszona dziś przez ministerstwo, jest wynikiem zmian wymuszonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2017 roku. TK, w odpowiedzi na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich orzekł, że dla obsługi administracyjnej adres zamieszkania w dokumencie nie jest niezbędny.

Wyrok ten jest potwierdzeniem praktyk stosowanych niemal w całej Unii Europejskiej - w większości krajów UE dokumenty prawa jazdy nie zawierają adresu zamieszkania kierowcy. Nowe blankiety, bez punktu "8 - adres zamieszkania posiadacza prawa jazdy", wydawane będą od 4 marca 2019 roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr