tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy bez ważnych danych. Ministerstwo zapowiada zmianę w dokumencie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy bez ważnych danych. Ministerstwo zapowiada zmianę w dokumencie

Autor: Raff 2018.10.03, 11:48 Drukuj

Z dokumentu prawa jazdy znika jedna z rubryk. To rezultat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zmiana ma wejść w życie dopiero w przyszłym roku i będzie dotyczyć nowych dokumentów.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało usunięcie z dokumentu prawa jazdy pola z adresem zamieszkania kierowcy. Dotyczyć będzie to jednak tylko nowych blankietów. Dotychczasowe nie tracą ważności do końca okresu, na jaki zostały wydane, a Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje ich obowiązkowej wymiany.

Decyzja, ogłoszona dziś przez ministerstwo, jest wynikiem zmian wymuszonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2017 roku. TK, w odpowiedzi na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich orzekł, że dla obsługi administracyjnej adres zamieszkania w dokumencie nie jest niezbędny.

Wyrok ten jest potwierdzeniem praktyk stosowanych niemal w całej Unii Europejskiej - w większości krajów UE dokumenty prawa jazdy nie zawierają adresu zamieszkania kierowcy. Nowe blankiety, bez punktu "8 - adres zamieszkania posiadacza prawa jazdy", wydawane będą od 4 marca 2019 roku.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę