tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy bez ważnych danych. Ministerstwo zapowiada zmianę w dokumencie

Prawo jazdy bez ważnych danych. Ministerstwo zapowiada zmianę w dokumencie

Autor: Raff 2018.10.03, 11:48 Drukuj

Z dokumentu prawa jazdy znika jedna z rubryk. To rezultat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zmiana ma wejść w życie dopiero w przyszłym roku i będzie dotyczyć nowych dokumentów.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało usunięcie z dokumentu prawa jazdy pola z adresem zamieszkania kierowcy. Dotyczyć będzie to jednak tylko nowych blankietów. Dotychczasowe nie tracą ważności do końca okresu, na jaki zostały wydane, a Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje ich obowiązkowej wymiany.

Decyzja, ogłoszona dziś przez ministerstwo, jest wynikiem zmian wymuszonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2017 roku. TK, w odpowiedzi na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich orzekł, że dla obsługi administracyjnej adres zamieszkania w dokumencie nie jest niezbędny.

Wyrok ten jest potwierdzeniem praktyk stosowanych niemal w całej Unii Europejskiej - w większości krajów UE dokumenty prawa jazdy nie zawierają adresu zamieszkania kierowcy. Nowe blankiety, bez punktu "8 - adres zamieszkania posiadacza prawa jazdy", wydawane będą od 4 marca 2019 roku.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę