tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poznański WORD: pytania egzaminacyjne nieaktualne? Nie ma powodów do obaw

Poznański WORD: pytania egzaminacyjne nieaktualne? Nie ma powodów do obaw

Autor: Raff 2018.10.20, 16:19 Drukuj

Pytania egzaminacyjne aktualizowane mogły być nieaktualne, ale nie trzeba się tym martwić - twierdzi poznański WORD. Zdaniem egzaminatorów kandydaci powinni odpowiadać zgodnie z aktualnymi przepisami. Sprawa jednak nie jest taka prosta.

Przypomnijmy - na początku października pisaliśmy o wątpliwościach, jakie instruktorzy nauki jazdy mieli w związku z egzaminami na prawo jazdy. Chodziło o pytania, których treść zdezaktualizowała się po zmianach, które zaczęły obowiązywać 1 października.

Pytani przez nas instruktorzy mieli obawy, że prawidłowa odpowiedź na niektóre pytania może zostać zakwalifikowana jako błędna. Przykład - na pytanie "Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie kierując samochodem osobowym zarejestrowanym w Polsce?", zgodnie z aktualnym stanem prawnym powinno się udzielić odpowiedzi "Prawo jazdy". Problem w tym, że w teście egzaminacyjnym, pod wymienionym pytaniem takiej odpowiedzi... w ogóle nie ma.

Do tej sprawy w Głosie Wielkopolskim odniósł się Paweł Guzik, zastępca dyrektora WORD w Poznaniu. Jego zdaniem kandydaci nie mają powodów do obaw - bazy danych pytań są na bieżąco aktualizowane, choć, jak zaznacza, był okres, w którym pytania były nieaktualne. Jak zapewnia, kandydaci mogli odpowiadać wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nie wiemy jednak jak taka mogłaby wyglądać w praktyce, skoro we wspomnianym pytaniu "Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie kierując samochodem osobowym zarejestrowanym w Polsce?", ale także kilku innych pytaniach, o których wspominaliśmy w naszym artykule, prawidłowej odpowiedzi w teście… nie ma.

 

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę