tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poznański WORD: pytania egzaminacyjne nieaktualne? Nie ma powodów do obaw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Poznański WORD: pytania egzaminacyjne nieaktualne? Nie ma powodów do obaw

Autor: Raff 2018.10.20, 16:19 Drukuj

Pytania egzaminacyjne aktualizowane mogły być nieaktualne, ale nie trzeba się tym martwić - twierdzi poznański WORD. Zdaniem egzaminatorów kandydaci powinni odpowiadać zgodnie z aktualnymi przepisami. Sprawa jednak nie jest taka prosta.

Przypomnijmy - na początku października pisaliśmy o wątpliwościach, jakie instruktorzy nauki jazdy mieli w związku z egzaminami na prawo jazdy. Chodziło o pytania, których treść zdezaktualizowała się po zmianach, które zaczęły obowiązywać 1 października.

NAS Analytics TAG

Pytani przez nas instruktorzy mieli obawy, że prawidłowa odpowiedź na niektóre pytania może zostać zakwalifikowana jako błędna. Przykład - na pytanie "Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie kierując samochodem osobowym zarejestrowanym w Polsce?", zgodnie z aktualnym stanem prawnym powinno się udzielić odpowiedzi "Prawo jazdy". Problem w tym, że w teście egzaminacyjnym, pod wymienionym pytaniem takiej odpowiedzi... w ogóle nie ma.

Do tej sprawy w Głosie Wielkopolskim odniósł się Paweł Guzik, zastępca dyrektora WORD w Poznaniu. Jego zdaniem kandydaci nie mają powodów do obaw - bazy danych pytań są na bieżąco aktualizowane, choć, jak zaznacza, był okres, w którym pytania były nieaktualne. Jak zapewnia, kandydaci mogli odpowiadać wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nie wiemy jednak jak taka mogłaby wyglądać w praktyce, skoro we wspomnianym pytaniu "Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie kierując samochodem osobowym zarejestrowanym w Polsce?", ale także kilku innych pytaniach, o których wspominaliśmy w naszym artykule, prawidłowej odpowiedzi w teście… nie ma.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę