tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spada liczba zatrzymanych praw jazdy. Kierowcy jed ostroniej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Spada liczba zatrzymanych praw jazdy. Kierowcy jed ostroniej

Autor: Raff 2018.09.01, 14:27 1 Drukuj

Liczba praw jazdy, zatrzymanych z powodu rażącego przekroczenia prędkości, spadła o jedną trzecią - wynika z danych Komendy Głównej Policji. Stało się tak pomimo zwiększenia liczby patroli policyjnych.

Jak twierdzi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP w rozmowie z Rzeczpospolitą, do sierpnia tego roku policjanci zatrzymali 17 tys. dokumentów prawa jazdy. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta wyniosła 22,5 tys.

NAS Analytics TAG

Jak podkreśla Kobryś, w tym roku na drogi wyjechało znacznie więcej patroli niż w roku ubiegłym. Może to zatem oznaczać znacznie większy spadek. Potwierdzają to zresztą obserwacje samej policji. Funkcjonariusze, których pytaliśmy twierdzą, że poprawię widać gołym okiem. Kierowcy jeżdżą spokojniej, a osoby przekraczające w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h powoli stają się rzadkością.

Zdaniem Radosława Kobrysia taki stan rzeczy jest efektem większej liczby policjantów na drogach, bardziej surowego prawa oraz rosnącej świadomości bezpieczeństwa wśród kierowców. Część ekspertów ruchu drogowego ma jednak na ten temat inne zdanie. Justyna Wacowska z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS twierdzi, że trzy czwarte kierowców nadal przekracza prędkość, ale robi to tak, by nie załapać się na zatrzymanie prawa jazdy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr