tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spada liczba zatrzymanych praw jazdy. Kierowcy jeżdżą ostrożniej NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Spada liczba zatrzymanych praw jazdy. Kierowcy jeżdżą ostrożniej

Autor: Raff 2018.09.01, 14:27 1 Drukuj

Liczba praw jazdy, zatrzymanych z powodu rażącego przekroczenia prędkości, spadła o jedną trzecią - wynika z danych Komendy Głównej Policji. Stało się tak pomimo zwiększenia liczby patroli policyjnych.

Jak twierdzi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP w rozmowie z Rzeczpospolitą, do sierpnia tego roku policjanci zatrzymali 17 tys. dokumentów prawa jazdy. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta wyniosła 22,5 tys.

Jak podkreśla Kobryś, w tym roku na drogi wyjechało znacznie więcej patroli niż w roku ubiegłym. Może to zatem oznaczać znacznie większy spadek. Potwierdzają to zresztą obserwacje samej policji. Funkcjonariusze, których pytaliśmy twierdzą, że poprawię widać gołym okiem. Kierowcy jeżdżą spokojniej, a osoby przekraczające w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h powoli stają się rzadkością.

Zdaniem Radosława Kobrysia taki stan rzeczy jest efektem większej liczby policjantów na drogach, bardziej surowego prawa oraz rosnącej świadomości bezpieczeństwa wśród kierowców. Część ekspertów ruchu drogowego ma jednak na ten temat inne zdanie. Justyna Wacowska z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS twierdzi, że trzy czwarte kierowców nadal przekracza prędkość, ale robi to tak, by nie załapać się na zatrzymanie prawa jazdy.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę