tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trójkołowe motocykle na kategorię B? Kluby poselskie jednomyślne NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trójkołowe motocykle na kategorię B? Kluby poselskie jednomyślne

Autor: Raff 2018.10.03, 10:45 5 Drukuj

Posłowie niemal jednomyślni w sprawie motocykli trójkołowych. Prawie wszystkie kluby poselskie pozytywnie zaopiniowały rozszerzenie uprawnień kategorii B także na trójkołowce.

Pomysłodawcy rozszerzenia uprawnień kategorii B chcieli przede wszystkim  umożliwić poruszanie się trójkołowcami osobom niepełnosprawnym. Dziś, aby legalnie jeździć takim pojazdem, wymagane jest prawo jazdy kategorii A, które dla części osób z dysfunkcjami kończyn jest niemożliwe do zdobycia.

Projekt nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami, który trafił do sejmu, zakłada, że do artykułu 6. dodany zostanie przepis, który zezwoli na prowadzenie trójkołowca pod warunkiem, że kierowca posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Inaczej niż w przypadku motocykli o pojemności 125 cm3, ustawodawca nie przewiduje w przypadku motocykli trójkołowych ograniczeń mocy i pojemności. Oznacza to, że posiadacz kategorii B z trzyletnim stażem bez przeszkód będzie mógł wyjechać na drogę 115-konną Yamahą Niken lub 160-konną trajką zbudowaną na bazie Hondy Gold Wing.

Projekt, poparty niemal jednogłośnie przez większość klubów poselskich, musi teraz przejść procedurę legislacyjną. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie przyjęty w obecnym kształcie.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę