tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull MotoGP Rookies Cup w najbliszy weekend. W stawce nasz chopak! Milan Pawelec pojedzie podczas Grand Prix Hiszpanii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Red Bull MotoGP Rookies Cup w najbliszy weekend. W stawce nasz chopak! Milan Pawelec pojedzie podczas Grand Prix Hiszpanii

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.25, 09:47 Drukuj

Hiszpańskie Jerez  de la Frontera będzie emocjonującym miejscem dla Red Bull MotoGP Rookies Cup. Pierwsze 2 z 14 wyścigów w 18. sezonie z pewnością wyłonią nowe gwiazdy. Czy będzie wśród nich Polak?  

Oczywiście są już bohaterowie z zeszłego roku, tacy jak Álvaro Carpe, który w swoim debiutanckim roku zajął 2. miejsce i odniósł 2 wspaniałe zwycięstwa, przerywając rekordową dominację Angela Piquerasa. Carpe wie, że będzie musiał walczyć z 16-letnim Finem Rico Salmelą i 17-letnim Ruche Moodleyem z RPA. Obaj rozwinęli się zarówno fizycznie, jak i pod względem doświadczenia, a teraz są zdeterminowani, aby podjąć walkę z 16-letnim Hiszpanem.

NAS Analytics TAG

Arcygroźnym rywalem Carpe jest bez wątpienia Màximo Quiles. 16-letni Hiszpan starł się z Piquerasem w 2022 roku, a ich rywalizacja trwała w 2023 roku. Podczas gdy Piqueras wykazywał się stoickim podejściem, Quiles czasami się gotował i musi sobie z tym poradzić, jeśli chce być lepszy od Carpe w tym sezonie.

Z pewnością jest więcej pretendentów. 16-letni Marco Morelli z Argentyny ma wszystkie umiejętności wymagane do walki o puchar w swoim drugim sezonie, podobnie jak Guido Pini, 16-letni Włoch. W zeszłym roku Morelli nadrabiał zaległości z poprzedniego sezonu, a Pini próbował okiełznać swój temperament.

Z kolei Salmela i Moodley byli niekompletnymi zawodnikami w 2023 roku, ale rzucą wyzwanie Carpe, jeśli wypracują brakujące elementy. Podobnie Hakim Danish, czyli 16-letni Malezyjczyk, który rozpoczął sezon 2023 od piątego i trzeciego miejsca, a chociaż potem nie szło mu tak dobrze, z pewnością ma talent do prędkości i może nas zaskoczyć jeśli uda mu się uzyskać więcej kontroli i konsekwencji.

Kto z pierwszorocznych debiutantów może rzucić wyzwanie Carpe? Jest kilku oczywistych kandydatów: 16-letni Argentyńczyk Valentin Perrone, 15-letni Włoch Giulio Pugliese i nasz chłopak, pierwszy polski rookie, czyli 17-letni Milan Pawelec. Do stawki młodych gniewnych należy jeszcze dołączyć 16-letniego Francuza Guillema Planquesa.

Emocje już są ogromne, chociaż nasze wszystkie nadzieje skupiają się polskim zawodniku. Przypomnijmy, że Milan Pawelec wywalczył punkty w obu wyścigach pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM JuniorGP. Na nowym dla siebie torze we włoskim Misano 17-latek dwukrotnie finiszował na 13. pozycji w stawce 32 zawodników z całego świata.

Teraz nowotomyślanin zadebiutuje w prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup (27-28 kwietnia 2024 r.) podczas Grand Prix Hiszpanii w Jerez de la Frontera. Będzie się działo. Pierwszy start za dwa dni, czyli w najbliższą sobotę, o 16:00 (UTC+2). Trzymajcie kciuki! 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr