tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pawelec dwukrotnie punktuje w debiucie w mistrzostwach wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pawelec dwukrotnie punktuje w debiucie w mistrzostwach wiata

Autor: Informacja prasowa 2024.04.22, 09:07 Drukuj

Milan Pawelec wywalczył punkty w obu wyścigach pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM JuniorGP. Na nowym dla siebie torze we włoskim Misano 17-latek dwukrotnie finiszował na 13. pozycji w stawce 32 zawodników z całego świata. Już za tydzień nowotomyślanin zadebiutuje w prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup podczas Grand Prix Hiszpanii w Jerez de la Frontera.

Choć w Misano musiał uczyć się nie tylko nowego dla siebie motocykla, ale także toru, do tego w zmiennych warunkach, jedyny Polak w stawce zaimponował drugim czasem w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. 

NAS Analytics TAG

Po starcie z 17. pozycji podopieczny zespołu Laglisse dwukrotnie mijał linię mety na punktowanym, 13. miejscu, jednocześnie w pierwszym wyścigu uzyskując najlepszy czas w pierwszym sektorze znanego z MotoGP toru. W drugim urwał z kolei względem czołówki aż siedem sekund. 

Druga z siedmiu rund juniorskich mistrzostw świata klasy Moto3 odbędzie się za dwa tygodnie w portugalskim Estorilu. Już za tydzień Pawelca czeka z kolei debiut w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, w której wystartuje w dwóch wyścigach podczas Grand Prix Hiszpanii serii MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. 

"To był bardzo solidnie przepracowany debiut w juniorskich mistrzostwach świata - mówi Milan Pawelec, który po pierwszej z siedmiu rund JuniorGP jest 17. w klasyfikacji generalnej. - Wiedziałem, że w Misano czeka mnie trudne wyzwanie, bo nigdy nie jeździłem po tym torze, a jednocześnie praktycznie tylko przez trzy dni testowałem zimą motocykl Moto3. Wiem, że czeka mnie w tym roku dużo pracy i nauki, ale drugi czas w pierwszej kwalifikacji i najlepszy czas w pierwszym sektorze w pierwszym wyścigu pokazują, że idziemy w dobrym kierunku. Niestety, traciłem trochę za dużo czasu na prostych, nad czym musimy jeszcze popracować, ale nie mogę już doczekać się kolejnych wyścigów i mojego debiutu w Red Bull MotoGP Rookies Cupie. Jeszcze raz bardzo dziękuję zarówno wszystkim naszym partnerom i zespołowi, jak i polskim kibicom, którzy trzymają za mnie kciuki". 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr