tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Milan Pawelec przed kolejnym wyzwaniem w juniorskich M
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Milan Pawelec przed kolejnym wyzwaniem w juniorskich M

Autor: Informacja prasowa 2024.06.21, 09:18 Drukuj

17-letni Milan Pawelec wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach czwartej rundy juniorskich motocyklowych mistrzostw świata FIM JuniorGP na torze w portugalskim Portimao. Czeka go tam kolejne trudne wyzwanie.

Pierwszy i jedyny Polak w FIM JuniorGP oraz towarzyszącej MotoGP serii Red Bull Rookies Cup, w Portugalii startował już w przeszłości w cyklu European Talent Cup.

NAS Analytics TAG

Na tor w Portimao zawodnik ekipy Laglisse wrócił dwa tygodnie temu na krótkie testy, z kolei od czwartku bierze tam już udział w oficjalnych treningach przed wyścigami czwartej rundy FIM JuniorGP.

Pawelec ma na swoim koncie trzy finisze w punktowanej piętnastce tegorocznych mistrzostw świata, ale zdaje sobie sprawę, że powtórzenie tego wyniku nie będzie w ten weekend łatwe.

Do walki w Portimao stanie bowiem ponad 30 zawodników z całego świata,  z których większość testowała niedawno w Portugalii aż przez dwa dni. 

"Portimao to bardzo ekscytujący, pełen zmian poziomów i szybkich zakrętów tor, który jest jednocześnie bardzo trudny i wymagający - mówi Milan Pawelec. - W ten weekend zadanie dodatkowo może utrudnić dość silny wiatr, a także bardzo wysokie temperatury zapowiadane na niedzielę. Choć lubię ten obiekt, to jednak wiem, że czeka nas w ten weekend bardzo duże wyzwanie, dlatego skupiam się na robieniu postępów krok po kroku i jak najlepszej pracy z moim zespołem. Większość zawodników testowało tutaj przez dwa dni dwa tygodnie temu. Zaliczyłem wówczas dwie krótkie sesje, aby przypomnieć sobie tor, bo nie jeździłem tutaj od kilku lat, ale już tamte testy pokazały, jak wysoki poziom rywalizacji czeka nas w ten weekend". 

"Portimao to piękny, ale i ekstremalnie trudny tor, który dodatkowo doskonale zna większość zawodników serii FIM JuniorGP - dodaje manager Milana Pawelca i wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora. - Razem z zespołem nie nakładamy więc na Milana żadnej presji i chcemy tylko, aby kontynuował swój proces nauki i czerpał garściami z możliwości, jakie dają starty na tak wysokim poziomie. Wszyscy trzymamy kciuki za jego kolejne postępy i dalszy rozwój". 

Niedzielne wyścigi będzie można oglądać na antenie Polsatu Sport 3, na stronie polsatsport.pl oraz na oficjalnym kanale YouTube serii FIM JuniorGP. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 12:00, a drugi o 15:00 polskiego czasu.

Prosto z Portugalii Milan Pawelec poleci do Assen, gdzie za tydzień czekają go dwa wyścigi czwartej rundy Red Bull Rookies Cup, które odbędą się podczas zawodów MŚ MotoGP o Grand Prix Holandii. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr