tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krakowski sąd: urzędy nie mają prawa ograniczać bezterminowego prawa jazdy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krakowski sąd: urzędy nie mają prawa ograniczać bezterminowego prawa jazdy

Autor: Raff 2018.08.13, 12:45 10 Drukuj

Bezterminowe prawo jazdy nie może być ograniczane podczas jego wymiany - orzekł krakowski sąd. Mieszkanka Krakowa przez trzy lata walczyła o unieważnienie terminu ważności nowego dokumentu.

Przed wymianą prawa jazdy na nowe, która odbywała się od 2013 roku, wielu kierowców mogło cieszyć się bezterminowymi uprawnieniami. Ku zaskoczeniu posiadaczy praw jazdy, po wymianie dokumentów okazywało się, że urzędy z automatu nadawały uprawnieniom 15-letni okres ważności. Większość kierowców narzekała, ale nie zdecydowała się walczyć o swoje.

__________________________________________

Inaczej zrobiła mieszkanka Krakowa, która nie zgodziła się z ograniczeniem raz wydanych jej uprawnień. Po bezskutecznych próbach interwencji w krakowskim magistracie, postanowiła skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Argumentowała, że skoro uprawnienia zostały jej nadane bezterminowo, urząd nie ma prawa ich ograniczać bez wyroku sądowego.

Po trzech latach batalii, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał wpis ograniczający termin ważności uprawnień do kierowania za bezskuteczny. Innymi słowy data wpisana w dokumencie nie posiada żadnej mocy prawnej. Sąd nakazał także magistratowi zwrot kosztów procesu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę