tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krakowski sd: urzdy nie maj prawa ogranicza bezterminowego prawa jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krakowski sd: urzdy nie maj prawa ogranicza bezterminowego prawa jazdy

Autor: Raff 2018.08.13, 12:45 10 Drukuj

Bezterminowe prawo jazdy nie może być ograniczane podczas jego wymiany - orzekł krakowski sąd. Mieszkanka Krakowa przez trzy lata walczyła o unieważnienie terminu ważności nowego dokumentu.

Przed wymianą prawa jazdy na nowe, która odbywała się od 2013 roku, wielu kierowców mogło cieszyć się bezterminowymi uprawnieniami. Ku zaskoczeniu posiadaczy praw jazdy, po wymianie dokumentów okazywało się, że urzędy z automatu nadawały uprawnieniom 15-letni okres ważności. Większość kierowców narzekała, ale nie zdecydowała się walczyć o swoje.

NAS Analytics TAG

Inaczej zrobiła mieszkanka Krakowa, która nie zgodziła się z ograniczeniem raz wydanych jej uprawnień. Po bezskutecznych próbach interwencji w krakowskim magistracie, postanowiła skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Argumentowała, że skoro uprawnienia zostały jej nadane bezterminowo, urząd nie ma prawa ich ograniczać bez wyroku sądowego.

Po trzech latach batalii, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał wpis ograniczający termin ważności uprawnień do kierowania za bezskuteczny. Innymi słowy data wpisana w dokumencie nie posiada żadnej mocy prawnej. Sąd nakazał także magistratowi zwrot kosztów procesu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr