tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieaktualne pytania na prawo jazdy. Ministerstwo zabiera głos w sprawie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nieaktualne pytania na prawo jazdy. Ministerstwo zabiera głos w sprawie

Autor: Raff 2018.10.29, 17:04 1 Drukuj

Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy zostały dostosowane do aktualnych przepisów - uspokaja Ministerstwo Infrastruktury. Na początku miesiąca pisaliśmy o wątpliwościach instruktorów w tej sprawie.

Przypomnijmy - od 2 października zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi podczas kontroli drogowej kierowca nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. Policjant może te dane sprawdzić w bazie CEPiK.

Instruktorzy nauki jazdy mieli jednak wątpliwości, czy baza danych pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy została na czas zaktualizowana. Wątpliwości te potwierdził częściowo Paweł Guzik, zastępca dyrektora WORD w Poznaniu, który, w rozmowie z Głosem Wielkopolskim przyznał, że był okres, w którym pytania były nieaktualne. Zapewnił jednocześnie, że kandydaci mogli odpowiadać wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Teraz do sprawy odniosło się Ministerstwo Infrastruktury. W odpowiedzi na pytania zadane przez portal prawodrogowe.pl, rzecznik prasowy ministerstwa Szymon Huptyś zapewnił, że baza pytań egzaminacyjnych została dostosowana do obowiązujących przepisów. Wciąż jednak nie wiemy co działo się w okresie, od rozpoczęcia obowiązywania przepisów do zaktualizowania bazy pytań.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę