tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieaktualne pytania na prawo jazdy. Ministerstwo zabiera głos w sprawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nieaktualne pytania na prawo jazdy. Ministerstwo zabiera głos w sprawie

Autor: Raff 2018.10.29, 17:04 1 Drukuj

Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy zostały dostosowane do aktualnych przepisów - uspokaja Ministerstwo Infrastruktury. Na początku miesiąca pisaliśmy o wątpliwościach instruktorów w tej sprawie.

Przypomnijmy - od 2 października zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi podczas kontroli drogowej kierowca nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. Policjant może te dane sprawdzić w bazie CEPiK.

NAS Analytics TAG

Instruktorzy nauki jazdy mieli jednak wątpliwości, czy baza danych pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy została na czas zaktualizowana. Wątpliwości te potwierdził częściowo Paweł Guzik, zastępca dyrektora WORD w Poznaniu, który, w rozmowie z Głosem Wielkopolskim przyznał, że był okres, w którym pytania były nieaktualne. Zapewnił jednocześnie, że kandydaci mogli odpowiadać wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Teraz do sprawy odniosło się Ministerstwo Infrastruktury. W odpowiedzi na pytania zadane przez portal prawodrogowe.pl, rzecznik prasowy ministerstwa Szymon Huptyś zapewnił, że baza pytań egzaminacyjnych została dostosowana do obowiązujących przepisów. Wciąż jednak nie wiemy co działo się w okresie, od rozpoczęcia obowiązywania przepisów do zaktualizowania bazy pytań.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę