tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fatalna, chiska podrba kasku Arai po tecie uderzeniowym. Przeraajce!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fatalna, chiska podrba kasku Arai po tecie uderzeniowym. Przeraajce!

Autor: Raff 2020.05.06, 19:22 3 Drukuj

Pęknięcie przez całą szerokość skorupy, tragiczne wykonanie i zerowa ochrona - tak w praktyce wygląda tania podróba Arai, kupiona na aliexpress. Nigdy tego nie róbcie!

Można się spierać który kask jest bezpieczniejszy, wygodniejszy, czy cichszy, ale jedno jest pewne - jeśli jest oryginalny i homologowany, to zapewnia jakiś stopień bezpieczeństwa biernego. Jednym z największych niegodziwości, z jakimi można spotkać się na rynku motocyklowych akcesoriów, jest sprzedawanie kasków podrabianych, które z reguły nie zapewniają nic prócz szczątkowej ochrony przed wiatrem.

NAS Analytics TAG

Arai, czy Schuberth za kilkaset zł? Choć dla większości z nas taka cena od razu śmierdzi oszustwem, z całą pewnością trafi się kilka osób na tyle niezorientowanych w realiach, że zdecydują się kupić taki wynalazek. Efekty, w przypadku niegroźnego nawet zdarzenia drogowego, będą łatwe do przewidzenia.

Doskonale obrazuje to eksperyment przeprowadzony przez BER Racing Europe - włoskiego dystrybutora kasków Arai, które uznawane są najbezpieczniejsze na świecie. Zakupiony przez niego na Aliexpress podrabiany kask, przypominający model Arai SZ-Ram III, został poddany szeregowi testów, dokładnie takich, jakie wykonuje się dla celów homologacyjnych.

Efekty testów są przerażające. Kask nie tylko nie przeszedł całej serii, ale rozpadł się podczas jednej z pierwszych prób. Skorupa pękła w połowie, odsłaniając wypełnienie EPS. W przypadku zdarzenia drogowego oznaczałoby to całkowity brak ochrony głowy, a nawet niebezpieczeństwo dodatkowych obrażeń pochodzących od ostrych krawędzi pęknięcia.

Kupując podejrzanie tani kask warto zastanowić się czy pochodzi on z legalnej dystrybucji i czy nie jest używany lub powypadkowy. W żadnym wypadku nie należy kupować także kasków na aliexpress. Kask należy kupować tylko nowy i oryginalny, czego gwarancją jest punkt sprzedaży wymieniony na stronie importera lub dystrybutora.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr