tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gigantyczna afera z DOT. Producenci kaskw oszukiwali przy certyfikacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gigantyczna afera z DOT. Producenci kaskw oszukiwali przy certyfikacji

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.17, 08:04 1 Drukuj

Gigantyczna afera w USA - prawie połowa kasków z certyfikatem DOT nie nadaje się do użytku na drogach publicznych. Tak wynika z testów, które miały potwierdzić, że skorupy faktycznie są bezpieczne.

W Stanach Zjednoczonych kaski muszą spełniać wymagania certyfikatu DOT, ale sposób certyfikacji zachęca do nadużyć. W Europie kaski muszą przechodzić specjalne testy w laboratoriach, a w USA wystarczy przesłać odpowiednie dokumenty i jeżeli wszystko mieści się w przyjętych normach, to kask trafia na półki z naklejką DOT.

NAS Analytics TAG

Oczywiście nie oznacza to, że obowiązuje wolna amerykanka, o czym powoli przekonują się ci, którzy naginali wyniki bezpieczeństwa swoich produktów. Rządowa agencja National Highway Traffic Safety Administration zatrudniła zewnętrzne laboratorium, które przez pięć lat sprawdzało kaski dostępne na rynku. Wyniki są bardziej niż niepokojące - przetestowano 167 kasków, z czego 43,1% uzyskało ocenę negatywną.

Co czeka producenta, którego kask nie spełnia normy certyfikacyjnej DOT? NHTSA najpewniej każe mu wycofać swój produkt z rynku i nałoży na niego karę finansową. Bardziej kosztowna może okazać się reakcja użytkowników, którzy zapewne wykorzystają okazję do złożenia pozwu zbiorowego i przytulenia kilku centów. Które kaski są najbezpieczniejsze? Okazuje się, że najlepiej radzą sobie skorupy posiadające również certyfikat ECE.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr