tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Customowa odzie ochronna sprzed 450 lat - co piknego!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Customowa odzie ochronna sprzed 450 lat - co piknego!

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.22, 11:29 1 Drukuj

Czy producenci odzieży motocyklowej i kasków mogą wzorować się na rycerskich zbrojach sprzed kilkuset lat? Oczywiście mogą i powinni, przynajmniej jeśli chodzi stronę wizualną.

Skuteczne środki ochrony biernej były w cenie na długo zanim na świecie pojawiły się motocykle. Głównym zagrożeniem nie było wtedy lądowanie na asfalcie przy dużej prędkości, można było ewentualnie spaść z konia na miejski bruk. Dużo bardziej niebezpieczna była broń przeciwnika, choć niektóre zbroje miały również funkcję dekoracyjną - misternie wykonane, podkreślały status właściciela. 

NAS Analytics TAG

Przepięknym przykładem, który naszym zdaniem może być inspiracją chociażby dla customowego malowania kasku, jest zbroja wykonana w Mediolanie ok. 1570 roku. Była prezentem króla Hiszpanii Filipa II dla jednego z jego zasłużonych generałów. Zbudowano ją z niebieskiej stali i niezwykle kunsztownie ozdobiono elementami ze złota i srebra. Musiała kosztować prawdziwą fortunę! Dziś jest eksponatem w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Rider 23/03/2020 09:55

Debilny pomysl

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr