tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy bez egzaminów i kursów. Szokujący biznes i wielkie oszustwo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy bez egzaminów i kursów. Szokujący biznes i wielkie oszustwo

Autor: Raff 2018.04.03, 15:17 3 Drukuj

Szokujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa portalu brd24. Legalne prawo jazdy można mieć już za 1000 euro. Bez egzaminów, kursów, nawet wówczas, gdy zostało zatrzymane przez policję. Tyle, że ten biznes to oszustwo.

Dziennikarka portalu brd24, który zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zainteresowała się procederem sprzedawania w Polsce ukraińskich praw jazdy. Informacje, do których dotarła, przerażają.

Firma Turbobersh, zajmująca się pośrednictwem w zdobyciu ukraińskiego dokumentu, bez oporów reklamuje się filmem na YouTube, zaś na swojej stronie internetowej chwali się sukcesami i trzema tysiącami zadowolonych klientów. Trudno zweryfikować, czy to prawdziwa liczba, czy przechwałki, jednak fakt bardzo dobrej organizacji Turbobersh i całkowity brak jego obaw o problemy z wymiarem sprawiedliwości każą przypuszczać, że dane, które podaje mogą być prawdą.

Dziennikarka portalu udawała zainteresowaną kupieniem prawa jazdy. Tłumaczyła, że swój dokument straciła za punkty. Przedstawicielka firmy, doskonale mówiąca po polsku, nie wiedząc z kim rozmawia, zaoferowała dziennikarce dwie możliwości zakupu. Nie ukrywała, że proceder jest niezgodny z prawem, i zachęciła rozmówczynię do wizyty na Ukrainie, by, w razie ewentualnego śledztwa, miała dowód na wizyty w szkole jazdy.

Zdaniem policji problem jest marginalny, a w razie kontroli ukraińskie dokument nie ochroni przed kłopotami kierowcy, któremu zatrzymano uprawnienia. Policjanci na miejscu sprawdzają stan konta punktowego i aktualność posiadanych uprawnień. Jeśli okaże się, że kierowca ma zatrzymane polskie prawo jazdy, czekają go poważne kłopoty.

Podobnie wygląda sprawa obiecywanej przez Turbobersh wymiany ukraińskiego dokumentu na polskie prawo jazdy. Pytani przez nas urzędnicy wydziału komunikacji częstochowskiego magistratu twierdzą, że kierowca, któremu odebrano lub zatrzymano prawo jazdy, nie wymieni ukraińskiego dokumentu na polski.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę