tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rośnie liczba fałszywych praw jazdy z Ukrainy. Policjanci zatrzymują coraz więcej oszustów [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rośnie liczba fałszywych praw jazdy z Ukrainy. Policjanci zatrzymują coraz więcej oszustów [FILM]

Autor: Raff 2020.01.19, 11:50 Drukuj

Rośnie liczba ukraińskich kierowców, zatrzymywanych z fałszywymi prawami jazdy. Mimo niemal stuprocentowej skuteczności w wykrywaniu podrobionych dokumentów przez policję, nasi sąsiedzi nie czują się zniechęceni.

Ukraińskie prawo jazdy można załatwić nawet bez wychodzenia z domu. W Polsce funkcjonuje co najmniej kilka firm, które oferują taką usługę. Koszt? Od kilkuset do kilku tysięcy euro. Absolutna większość takich dokumentów to jednak zrobione lepiej lub gorzej fałszywki, niezależnie od zapewnień pośredników.

NAS Analytics TAG

Policja jest bardzo wyczulona na takie dokumenty. W praktyce każda kontrola, podczas której okazywany jest ukraiński dokument, kończy się dokładną weryfikacją jego autentyczności. W tym roku wykryto już ponad 150 przypadków posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Najbardziej niepokojącym trendem jest jednak coraz większa popularność ukraińskich praw jazdy wśród polskich kierowców. Nie odstraszają nas nawet znacznie wyższe niż dla ukraińców ceny, sięgające 3 tys. euro za "wyrobienie" dokumentu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę