tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trzy pasy zamiast dwóch. Ministerstwo podejmuje decyzję o poszerzeniu autostrady

Trzy pasy zamiast dwóch. Ministerstwo podejmuje decyzję o poszerzeniu autostrady

Autor: Raff 2018.12.07, 15:07 1 Drukuj

Budowę trzeciego pasa autostrady A2 na odcinku Warszawa-Łódź zapowiedział minister infrastruktury. Inwestycja ma zapewnić odpowiednią przepustowość drogi po wybudowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w Baranowie, około 40 km od Warszawy, tuż przy Autostradzie A2. Po jego otwarciu, stanie się od głównym portem lotniczym stolicy. Ministerstwo Infrastruktury przewiduje, że przepustowość obecnego odcinka A2 Warszawa-Łódź może okazać się wówczas niewystarczająca.

Podjęto więce decyzję o poszerzeniu wspomnianego fragmentu o trzeci pas. Pozwalają na to warunki techniczne, bowiem podczas budowy autostrady przewidziano taki scenariusz. Przed rozpoczęciem prac konieczne będzie uzyskanie decyzji środowiskowej. Wiąże się to z wieloma formalnościami, dlatego ciężki sprzęt wjedzie na A2 najwcześniej za dwa lata.

Zdaniem ministra Adamczyka modernizowany odcinek nie będzie zamknięty dla ruchu, jednak kierowcy mogą spodziewać się jego ograniczeń. Przy okazji GDDKiA podjęła także decyzję o likwidacji punktu poboru opłat w Pruszkowie. Trzypasmową autostradą A2 pojedziemy do Łodzi na przełomie 2023 i 2024 roku.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę