tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsze patrole motocyklowe na autostradzie A4 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwsze patrole motocyklowe na autostradzie A4

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.14, 14:34 Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła na odcinku autostrady A4 w woj. opolskim pierwszy, dwuosobowy patrol na motocyklach. Dzięki wykorzystaniu jednośladów, pracownicy służb mogą szybciej docierać w miejsca wykonywania swoich zadań i swobodnie przemieszczać się w przypadku powstania zatoru.

Od niedawno podróżujący autostradą A4 w woj. opolskim mogą spotkać dwuosobowy patrol pracowników służby drogowej na białych Triumphach Tiger 800. Wprowadzenie tych pojazdów do służby podyktowane było potrzebą szybkiego dojazdu do miejsca zdarzenia i jak największej mobilności. Motocykle wyposażone są zarówno w sprzęt do regulacji ruchu, jak też do udzielania pierwszej pomocy medycznej.

NAS Analytics TAG

Do określonych przez GDDKiA głównych zadań patrolu motocyklowego należą:

  • udział w usuwaniu skutków wypadków komunikacyjnych na autostradzie
  • zabezpieczenie węzłów oraz dróg wyjazdowych z autostrady w zakresie regulacji ruchu
  • udzielanie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych
  • działania w celu udrożnienia korytarza ratunkowego na autostradzie
  • zabezpieczenie pojazdów uszkodzonych i unieruchomionych na pasie awaryjnych do czasu przyjazdu pomocy drogowej

Jeśli jednoślady sprawdzą się w działaniu, GDDKiA planuje zakup kolejnych. Według przedstawicieli tej instytucji, koszty nowych maszyn mogą się zwrócić już w przypadku pierwszej sprawnie przeprowadzonej akcji rozładowywania zatoru, np. po kolizji kilku ciężarówek.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę