tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja musi zarabiać. Skandaliczne zarządzenie zastępcy komendanta z Puław
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja musi zarabiać. Skandaliczne zarządzenie zastępcy komendanta z Puław

Autor: Raff 2018.04.18, 10:29 5 Drukuj

Żadnych pouczeń, tylko mandaty! Zastępca komendanta policji w Puławach wymaga od swoich podwładnych bezwzględnego karania kierowców, niezależnie od wagi wykroczenia. Policja wyjaśnia sprawę.

W poniedziałek trwały w Polsce intensywne kontrole kaskadowe. Policjanci stanowczo reagowali na wszelkie próby łamania przepisów - od najdrobniejszych, do zagrożeń bezpieczeństwa ruchu. Jednym z motywów tej akcji była lawinowo rosnąca liczba śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów.

NAS Analytics TAG

Zastępca komendanta policji z Puław postanowił wykorzystać tę okazję do poprawienia budżetu i zakazał podwładnym udzielania pouczeń kierowcom, których przyłapano na wykroczeniu. Oznaczało to, że nawet drobne przewinienia, takie jak niedziałające światło pozycyjne czy najechanie na linię ciągłą, miało być ukarane mandatem.

Na szczęście w porę zareagowali przełożeni zastępcy komendanta, którzy usunęli z wewnętrznego pisma skierowanego do policjantów zapis o treści  "wobec sprawców tych wykroczeń nie stosować pouczeń, jedynie postępowanie mandatowe lub wnioskowe".

Dziennikarze portalu o2.pl, w rozmowie z rzecznikiem prasowym puławskiej policji dowiedzieli się, że w tej sprawie trwa postępowanie dyscyplinarne wobec zastępcy komendanta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę