tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielkopolska: motocyklista traci prawo jazdy na podstawie zmanipulowanego pomiaru [FILM] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielkopolska: motocyklista traci prawo jazdy na podstawie zmanipulowanego pomiaru [FILM]

Autor: Raff 2018.04.26, 10:41 8 Drukuj

Zmanipulowany "pomiar" prędkości wykonany z pogwałceniem wszelkich procedur i wbrew zdrowemu rozsądkowi stał się podstawą do zatrzymania niewinnemu motocykliście prawa jazdy.

Okolice Koła (Wielkopolska). Motocyklista zostaje nagrany przez policyjny wideorejestrator. Już na pierwszy rzut oka widać, że radiowóz zbliża się do motocyklisty podczas pomiaru, co jest niezgodne z instrukcją obsługi wideorejestratora i procedurą. Nawet bez urządzeń pomiarowych łatwo ocenić, że motocyklista porusza się z prędkością znacznie niższą niż 100 km/h.

__________________________________________

Finał tej sprawy jest łatwy do przewidzenia. Motocyklista zostaje zatrzymany, a za rzekome przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym otrzymuje mandat 500 zł, a prawo jazdy policja zatrzymuje na 3 miesiące.

W ubiegłym roku, w podobnej sprawie, katowicki sąd wydał wyrok miażdżący dla metod stosowanych przez policję. Przypomnijmy - funkcjonariusze zatrzymali kierowcę twierdząc, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Nagranie z wideorejestratora wyraźnie pokazywało jednak, że podczas pomiaru kierowca hamował, a radiowóz zbliżał się do nagrywanego pojazdu.

Sąd nie pozostawił wówczas na używanym przez policję sprzęcie suchej nitki. Wykazano, że urządzenie nie posiada funkcji mierzenia prędkości, zaś wynik podawany na ekranie to tylko symulacja. Sędzia uznał takie "pomiary" za całkowicie niewiarygodne.

Niestety, w Polsce nie działa prawo precedensu, co oznacza, że motocyklista, który niesłusznie został ukarany, będzie musiał walczyć o swoje prawa od początku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę