tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zamiast mandatu - pouczenie. Policjanci z warszawskiej drogówki kontynuują protest NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Zamiast mandatu - pouczenie. Policjanci z warszawskiej drogówki kontynuują protest

Autor: Raff 2018.04.30, 12:36 1 Drukuj

Niejasne zasady pracy, uznaniowość i targety mandatowe - to najpoważniejsze zarzuty wysuwane przez policjantów z warszawskiej drogówki. W ramach protestu funkcjonariusze nie nakładają na kierowców mandatów, zastępując je pouczeniami.

Policjanci mają dość. Stołeczna drogówka, zamiast mandatów daje kierowcom pouczenia. Tylko ci, którzy popełnili najpoważniejsze wykroczenia, muszą liczyć się z karą finansową. Powodem protestu drogówki, o którym pisaliśmy przed świętami wielkanocnymi, są warunki pracy. Policjantom nie podobają się niskie zarobki, rosnące wymagania i fatalna atmosfera w pracy.

NAS Analytics TAG

Największym problemem są dla funkcjonariuszy niejasne zasady ich pracy. Część ma problem z awansowaniem, ze względu na przyporządkowanie do niższej grupy uposażeniowej. Cały czas pojawia się także problem tak zwanych targetów mandatowych - policjanci, którzy nie ukarzą odpowiedniej liczby kierowców, mogą zapomnieć o premiach, często są także gorzej traktowani podczas przydzielania służby. Funkcjonariuszom nie podoba się także brak jasnych zasad oceniania, narzekają na uznaniowość przełożonych.

Jak podkreśla w rozmowie z TVN Warszawa Sylwester Marczak, rzecznik KSP, policjanci działają zgodnie z prawem. Za każdym razem policjant ocenia czy dane wykroczenie zasługuje na mandat, czy pouczenie. Jeśli kierowca dopuści się rażącego naruszenia przepisów, nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę