tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe uprawnienia policji. Sprawd co zmieni si w najbliszych miesicach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe uprawnienia policji. Sprawd co zmieni si w najbliszych miesicach

Autor: Raff 2019.10.03, 11:15 1 Drukuj

Najbliższe miesiące przyniosą dwie ważne zmiany, które dotkną wszystkich kierowców. Policja otrzyma nowe uprawnienia, warto je poznać, by nie narobić sobie kłopotów.

W maju weszły w życie przepisy, które mają ukrócić proceder cofania liczników. Wprowadzono surowe kary za ingerencję w przebieg pojazdu - nawet 5 lat więzienia. Od początku prac nad ustawą mówiło się także o tym, że przebieg pojazdu powinien być odnotowywany podczas każdej kontroli drogowej, prowadzonej przez uprawnione służby.

NAS Analytics TAG

Zapis taki zacznie obowiązywać od stycznia 2020 roku. Podczas kontroli policjant, lub funkcjonariusz innej uprawnionej do kontroli służby, będzie miał obowiązek sprawdzić i spisać przebieg pojazdu, a kierujący będzie zobowiązany mu to umożliwić.

Przebieg będzie wpisywany do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Znacznie ograniczy to możliwość jego późniejszego fałszowania. Obowiązek spisania przebiegu nie będzie dotyczył szybkich, masowych kontroli pojazdów, takich jak na przykład akcji "Trzeźwy poranek".

Policja otrzyma także inne nowe uprawnienia. Już od 7 listopada uzyska prawo do prowadzenia kontroli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub postoju, takich jak zatoki autobusowe, obszary wyłączone z ruchu, czy pobocza oddzielone linią ciągłą. Projekt rozporządzenia przyznającego policji takie uprawnienia wpłynął właśnie do rządowego Centrum Legislacji.

Jak już wspominaliśmy, policjanci złożyli także w Sejmie petycję dotyczącą uznania niezastosowania się do poleceń policjanta za osobne wykroczenie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr