tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 3 miesiące do 5 lat - kary za kręcenie liczników już od 25 maja!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

3 miesiące do 5 lat - kary za kręcenie liczników już od 25 maja!

Autor: Raff 2019.05.14, 11:37 Drukuj

25 maja zaczyna obowiązywać nowelizacja ustaw, która przewiduje kary więzienia za oszukiwanie na przebiegu pojazdu. Ingerencja we wskazania drogomierza może skutkować karą więzienia - od 3 miesięcy do 5 lat.

Pozostałe zmiany w przepisach zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku - dotyczyć to będzie między innymi obowiązku zgłaszania wymiany licznika diagnoście i każdorazowej kontroli przebiegu podczas przeprowadzanej kontroli drogowej.

NAS Analytics TAG

Zarówno urzędnicy, eksperci, jak i potencjalni nabywcy pojazdów mają nadzieję, że nowelizacja ustawy ukróci patologię cofania liczników przebiegu, która jest jednym z najpopularniejszych grzechów sprzedawców używanych samochodów i motocykli. Szacuje się, że skręconych jest około 60% liczników samochodów i około 40% liczników motocykli.

Nowa ustawa za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu pojazdu przewiduje karę więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. Karze podlegać będzie zarówno zleceniodawca, wykonawca, jak i osoba, która nie zgłosi diagnoście faktu wymiany licznika.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę