tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wymiana licznika na cenzurowanym. Rząd szykuje dodatkowe ograniczenia NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wymiana licznika na cenzurowanym. Rząd szykuje dodatkowe ograniczenia

Autor: Raff 2019.07.26, 17:56 Drukuj

Wymiana licznika w pojeździe będzie jeszcze bardziej skomplikowana. Planowane jest obłożenie tej czynności dodatkowymi procedurami, które mają wykluczyć możliwość oszustwa na przebiegu pojazdu.

Ledwie uchwalono nowe przepisy, które dość radykalnie ograniczają możliwość kombinowania z przebiegiem pojazdu podczas jego sprzedaży, a już pojawiły się nowe pomysły na dalsze zabezpieczenie interesów kierowców. Tym razem chodzi o sytuację, w której kierowca z jakiegoś powodu decyduje się na wymianę licznika w pojeździe.

NAS Analytics TAG

Według uchwalonych niedawno przepisów, właściciel pojazdu, który wymienił licznik, musi poinformować o tym fakcie diagnostę. Projektowane regulacje zakładają, że w takim przypadku stacja diagnostyczna będzie zobowiązana przeprowadzić szczegółową kontrolę, uwzględniającą pobranie od kierowcy oświadczenia o przebiegu, odczytanie przebiegu z licznika i porównanie uzyskanych danych z tymi otrzymanymi z Centralnej Ewidencji Kierowców.

Koszt dodatkowych obowiązków, nałożonych na stacje diagnostyczne, poniesie właściciel pojazdu. Opłata wyniesie 50 zł i będzie trzeba ją uregulować przed rozpoczęciem badania. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2020 r.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę