tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tajemnicza pomyłka w ustawie o licznikach. Ministerstwo wyjaśnia NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tajemnicza pomyłka w ustawie o licznikach. Ministerstwo wyjaśnia

Autor: Raff 2019.05.23, 10:23 Drukuj

Omyłka pisarska - tak Ministerstwo Sprawiedliwości komentuje sprawę, o której pisaliśmy wczoraj - pominięcie zapisu o karalności przestępstwa oszustwa licznikowego.

Sprawa wydaje się bulwersująca - jedna z najważniejszych ustaw tego rządu, szeroko komentowana przez media, polityków, specjalistów i samych kierowców w praktyce została uśmiercona. Szczegółowo pisaliśmy na ten temat we wczorajszym artykule.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Sprawiedliwości, pytane o tę sprawę, uspokaja jednak, że nowelizacja nie likwiduje karalności oszustwa licznikowego. Stało by się tak jedynie wówczas, gdyby znalazł się tam zapis o "nowym brzmieniu" określonego przepisu, w tym przypadku 306b.

W sytuacji, która nastąpiła, doszło jednak do oczywistej omyłki pisarskiej - nadano nowym typom przestępstw gospodarczych takie samo oznaczenie, jak przepisy wcześniej uchwalone. Zdaniem ministerstwa wymaga to drobnej korekty - zmiany oznaczenia jednego z artykułów.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę