tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wizienie za cofanie licznika. Ustawa czeka na podpis prezydenta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wizienie za cofanie licznika. Ustawa czeka na podpis prezydenta

Autor: Raff 2019.04.15, 15:25 Drukuj

Senatorowie bez poprawek przyjęli nowelizację ustawy, która wprowadza surowe kary za za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu w pojeździe. Jeśli ustawę podpisze prezydent, za oszustwo takie grozić będzie kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Losy tej nowelizacji były niepewne - w grudniu ubiegłego roku, na wniosek Jarosława Kaczyńskiego marszałek sejmu wycofał ją z porządku obrad. Na szczęście, po pewnym czasie i uporządkowaniu stanu prawnego (prace nad nowelizacją kolidowały z inną procedurą legislacyjną), posłowie powrócili do tematu i przegłosowali wprowadzenie kar za oszustwa licznikowe.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy - w ubiegłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji przepisów, który za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu pojazdu przewidywał karę więzienia od trzech miesięcy do nawet pięciu lat - jak za oszustwo. Karani mieli być zarówno zleceniodawca, wykonawca, jak i osoba, która "zapomniałaby" zgłosić diagnoście faktu wymiany licznika.

Stan licznika sprawdzać też miałyby podczas każdej kontroli uprawnione służby - policja, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa lub służba celna. Przebieg wpisywany byłby do systemu CEPiK.

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta, który ma na decyzję 21 dni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr