tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więzienie za cofanie licznika. Ustawa czeka na podpis prezydenta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Więzienie za cofanie licznika. Ustawa czeka na podpis prezydenta

Autor: Raff 2019.04.15, 15:25 Drukuj

Senatorowie bez poprawek przyjęli nowelizację ustawy, która wprowadza surowe kary za za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu w pojeździe. Jeśli ustawę podpisze prezydent, za oszustwo takie grozić będzie kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Losy tej nowelizacji były niepewne - w grudniu ubiegłego roku, na wniosek Jarosława Kaczyńskiego marszałek sejmu wycofał ją z porządku obrad. Na szczęście, po pewnym czasie i uporządkowaniu stanu prawnego (prace nad nowelizacją kolidowały z inną procedurą legislacyjną), posłowie powrócili do tematu i przegłosowali wprowadzenie kar za oszustwa licznikowe.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy - w ubiegłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji przepisów, który za nieuprawnioną ingerencję we wskazania licznika przebiegu pojazdu przewidywał karę więzienia od trzech miesięcy do nawet pięciu lat - jak za oszustwo. Karani mieli być zarówno zleceniodawca, wykonawca, jak i osoba, która "zapomniałaby" zgłosić diagnoście faktu wymiany licznika.

Stan licznika sprawdzać też miałyby podczas każdej kontroli uprawnione służby - policja, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa lub służba celna. Przebieg wpisywany byłby do systemu CEPiK.

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta, który ma na decyzję 21 dni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę